jaka klimatyzacja na poddasze

jaka klimatyzacja na poddasze

Kiedy wycięte drzewa, a kiedy go zapisać

Wiele domów zrozumieć, że drzewa zbyt blisko domu powinny być wycięte, ale jak blisko jest zbyt blisko? Czy drzewo, które rzucają kończyny muszą przyjść, czy też jest dobre cięcie bardziej w porządku?

Drzewa w stoczni mają korzyści i ryzyka. Trzeba wyważyć wszystkie za i przeciw, zanim zdecydujesz się usunąć drzewo, posadzić nowe drzewo, lub podejmują działania w celu zachowania drzewo.

Drzewo zbyt blisko domu może stanowić zagrożenie od góry i od dołu. Słabe kończyny na ryzyko upadku podczas burz może być poważnym problemem, ale drzewa, które wiszą nad strukturą może również stanowić zagrożenie upuszczając nadmierne liście, igły i inne zanieczyszczenia na dachu, które mogą zatkać rynny, powodując wody do tworzenia kopii zapasowych i uszkodzenia dach.

Prawidłowe cięcie drzew przez profesjonalną obsługę drzewa może wyeliminować wiele problemów zwisie, ale korzenie drzewa mogą być bardziej dotkliwe problemem. System korzeniowy drzewa jest na ogół rozłożone tak szeroka, jak korony drzewa nad ziemią, i nie można skutecznie przycinać lub opóźnić korzenie. Korzenie dużego drzewa może sięgać 35 stóp lub więcej, powodując rozległe uszkodzenia fundamentu domu, które mogą kosztować tysiące dolarów, aby naprawić.

Jednak nie wszystkie drzewa stanowią takie samo zagrożenie. Szybko rosnące Drewno iglaste drzewa, które nie żyją tak długo, albo rosną tak wysoki może znajdować się od 25 do 20 stóp od domu. Z litego drewna, które mogą trwać przez wiele dziesięcioleci i wieży powyżej okolicznych struktur, musi być dalej od domu.

Zrąb stoczni mogą nawet kosztować pieniądze na rachunki za media i wartości domu. Badania opublikowane w czasopiśmie Energetyki i okazało się, że cieniu drzew może zmniejszyć rachunki za ogrzewanie o około lato pięć procent, gdy posadzone po południowej i zachodniej stronie domu i nie więcej niż 60 stóp dalej.

– autor artykułu